Puhketalu

Puhketalu

 Lause Talu koht on kohalike ajaloolaste andmetel väga vana. Esimesed märked talu kohta pärinevad umbes 18 sajandi keskelt. Võimalik, et isegi varasemast perioodist, sest talule üsna lähedal asub muistne Valjala maalinn mis oli muinaseestlaste viimane kants ning vallutati 1227 aastal. Lisaks on lähiregioonis palju muistseid pühapaiku ja allikaid mis võivad pärineda Pronksiajast või isegi varasematest perioodidest. 

Lause Talu peahoone on ehitatud 1926 aastal. Algne hoone olevat kahjuks tulekahjus hävinenud. Kõrvalhooned pärinevad aga 19 sajandist ning on renoveeritud ja taastatud. Viimati taastasime 2014 aastal talu talli, kus vanasti hoiti hobuseid ja muid loomi. Nüüdseks on sellest saanud suur peosaal mis mahutab erinevateks üritusteks kuni 90 inimest.

1913 aastal külastas oma pildistamisretke käigus Jursi küla ka eesti esimene filmitegija ja fotograaf Johannes Pääsuke, kelle foto Jursi küla tänav, on tehtud just Lause Talu aia taga. Sellesse seeriasse kuulub 317 fotot. Retk algas Narvast ning lõppes Saaremaal.

Asume logistiliselt heas asukohas lõuna Saaremaal. Hoovist mereni 9km, Kuressaarde 25km, Kaali kraater 12km, Kuivastu sadam 50km.

Majutusteenust pakume aastast 1998. Toad mahutavad 32 inimest + 8 lisakohta. Telgikohti üle 30ne. Peosaal mahutab kuni 90 inimest. Hoovis asub saunamaja ning ruumi jagub ka erinevateks sportimisvõimalusteks (korvpall, võrkpall, jalgpall, sulgpall jne).

Tegutseme suvekuudel – Maist Septembrini.

 


Asume siin! vaata asukohakaarti

Tere Tulemast!

Ootame Teid külla Maist Septembrini! Kohtumiseni Lausel :)